Proč se vrátit k psanému projevu?

Dnešní moderní doba nahrává různým elektronickým zařízením. Telefon nebo notebook míváme většinou u sebe, a tak je pro nás jednodušší si poznámky, nápady, myšlenky zapisovat tam. Ale není to škoda? Pro nás a naši paměť určitě. 
Společně se podívejme, proč bychom se měli vrátit k psanému projevu. 

Lépe se učíme a posilujeme paměť 
Dopředu musíme popřemýšlet, co chceme napsat. Nikdo nechceme v poznámkách škrtat nebo text přepisovat, proto se musíme na psaní více soustředit. 
Díky tomu, že o slovech více přemýšlíme, lépe si je zapamatujeme. Psaný text je více spojen s pohybem ruky, text a jednotlivá slova vidíme, a tak se nám v paměti psané výrazy lépe usazují. Vzpomínáte na taháky ve škole, které jste si pracně a stručně psali na drobné papírky? Taky jste nakonec nepoužili? :)

Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím. -Konfucius

Forma relaxace
Máte moc myšlenek, které si nemůžete utřídit? Cítíte se vystresovaní nebo Vás něco trápí? Vezměte do ruky náš blok a jednoduše se z těch věcí vypište. Ulehčíte hlavě, myšlenky uvidíte na papíře, a tak se Vám snáz srovnají.  Podpoříte kreativitu, lépe se budete koncentrovat a snáze najdete cíl Vaší cesty.

Vyberte si z celé řady našich krásných notesů, které vybízí začít zase psát. Vyberete si tečkovaný, linkovaný nebo prázdný blok? Jakýkoli je vhodný na poznámky, deník nebo Vaše myšlenky! 
 

Obrázky

FB Sdílet na Facebooku